Odtülüler Dershanesi

Hakkımızda

Anaşehir Koleji, 2005 yılında Ankara’da kurularak etüt ve anaokulu eğitimleri vermeye başladı. On iki sene içerisinde yedi şubeyle eğitim hayatına devam etti ve Çayyolu’nda, Etimesgut’ta ve Çankaya’da ismini duyurdu. Ankara, Etimesgut’ta açılan Ankana Kids kreş ve anaokulları ile çevrede tanındı ve verdiği nitelikli eğitim ile kendinden sıkça söz ettirdi. Anaşehir Koleji aynı zamanda çevredeki birçok eğitim kurumunun açılmasına da öncülük etmiş oldu ve büyük bir adım attı. 2015 senesinde ise Ankara’nın en büyük anaokulu olan Anaşehir Anaokulu’nu Etimesgut Bağlıca’da açtı. 2018 yılında halen şubelerini açmakta ve adından söz ettirmeye devam etmektedir.

Günde dokuz saat ders işlenen Anaşehir Okulları’nda eğitim yedi buçukta başlar ve yedide sona erer. Bunun yanı sıra talep doğrultusunda öğrencilere etüt eğitimi verilebilmektedir.

Anaşehir Koleji Amaçları

Nitelikli eğitim vermeyi amaçlayan Anaşehir Eğitim Kurumları, cumhuriyete sahip çıkan, Atatürk’e, onun ilke ve inkılaplarına sahip çıkan, başarılı, çevresine değer veren bireyler yetiştirmektir. Anaşehir Koleji, bu ilkeleri doğrultusunda en iyi eğitimi vermeye çalışmaktadır. Sadece ders çalışan değil, aynı zamanda sosyal ve sportif bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kolej kurucuları ve eğitmeler, öğrencileri maddi ve manevi değerlerine sahip çıkan, iletişim kurmayı bilen, İngilizce konuşabilen, başarılı, haklarını bilen, cumhuriyete sahip çıkan gençler yetiştirmek için en iyi eğitimi vermektedirler.

Anaşehir Koleji’nde Sosyal ve Sportif Etkinlikler

Anaşehir Koleji, ders başarısının yanı sıra öğrencilerin sosyal ve sportif aktivitelerde de yer alabilmesini, farklı alanlarda kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmelerini ve belki de farkında bile olmadıkları yeteneklerini ortaya çıkarmayı hedefler. Bu yüzden de okulda birçok etkinlik yapılmaktadır. Öğrencilerin çok yönlü gelişebilmesi için çabalayan Anaşehir Koleji, 25 farklı dalda etkinliğe ev sahipliği yapmakta ve öğrencilerine yardımcı olmaktadır. Radyo ve televizyon spikerliği ve diksiyon, Robotik kodlama ve yazılım, Yüzme, Drama, Modern danslar, Halk dansları, Bale, Satranç, Bilgisayar, Voleybol, Basketbol, Futbol, Okçuluk, Zeka oyunları, El sanatları, Bilim atölyesi, Müzik, Jimnastik, Seramik, Resim, Tiyatro, Güzel konuşma, Paten, Masa tenisi, Plastik sanatlar ve Hızlı okuma güncel olarak Anaşehir Kolejleri’nde öğrencilerin kendilerine pek çok şey katabileceği sosyal ve sportif faaliyet alanlarıdır.