Odtülüler Dershanesi

Etimesgut Özel Ortaokullar

Etimesgut, Ankara iline bağlı bir ilçedir. İlçe büyüklük olarak Ankara’nın en büyük ve en stratejik olan bir ilçesidir. İlçe ekonomisi sanayiye dayalıdır. İlçede bulunan sanayi siteleri ekonominin ne denli aktif olduğunu gösterir. Bunun dışında ilçede bulunan askeri kurumlarında, ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır. Ayrıca birçok özel okul bulunmaktadır. Öğrenci velileri Etimesgut özel ortaokullar için oldukça ilgi göstermektedir.

Etimesgut Özel Ortaokullarda Sınav Hazırlığı

Türkiye’ de dershanelerin kapatılması ve bunların özel okullara dönüştürülmesi ile birçok okul hizmet vermeye başlamıştır. Bu amaçla Etimesgut özel ortaokullar adı altında birçok özel ortaokul açılmıştır. İlk öğretimin ardından orta okul eğitimi iyi bir lise eğitimi almak için çok önemlidir. 4 yıl sürecek olan orta okullar öğrencilerin yetişkin hayata atılmaları için en önemli evredir. Özel orta okullarda öğrencilere normal müfredat derslerinin yanı sıra liselere giriş sınavına hazırlık sınavına da hazırlık programları uygulanır. Anaşehir koleji bu hizmetlerin yanı sıra danışmanlık hizmetini de öğrencilerine sunmaktadır.

Etimesgut Özel Ortaokullar Anaşehir Kolejinde

Ankara ilinde Etimesgut özel ortaokullar için birçok seçenek mevcuttur. Ancak bunların içerisinde Anaşehir kolejleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Kolej öğrenciler için ilk öğrenimden lise öğrenimine kadar olan düzeylerde eğitimler vermektedir. Ancak orta okulun öğrenciler için önemli yer tutuyor olması nedeniyle bu seviye öğrencilerine daha fazla önem vermektedir. Anaşehir kolejleri birçok yerde eğitimlerini sürdürmektedir.

Etimesgut Ortaokul Hizmetleri

Anaşehir kolejlerinin özellikle Ankara Etimesgut ilçesinde faaliyetlerini sıkça sürdürmektedir. Bu amaçla birçok hizmeti öğrenci ve velilere sunmaktadır. 4 yıllık orta okul sürecine ilk adım atan 5. sınıf öğrencilerine ortama adapte olabilmeleri için rehberlik hizmetleri vermektedir. 8. sınıf öğrencilerine ise liseye giriş sınavı için ekstra olarak etüt ve eğitim programları uygulanır. Ayrıca bu öğrencilere özel ders imkanları sağlanarak daha etkili bir öğrenim süreci sağlanmış olur. Dersler dışında ise bir takım sosyal aktiviteler ile öğrencilerin daha sosyal bir kişiliğe sahip olması sağlanır. Bunların dışında okul içerisinde buluna basketbol ve futbol sahaları ile öğrencilerin rahat bir şekilde spor yapması ve öğrencilerin sportif faaliyetlere yönlendirilmesi sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir