Odtülüler Dershanesi

Etimesgut Özel Okullar

Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı olarak başarılı bireyler yetiştirmeyi amaç haline getiren okul 2005 yılından beri faaliyet göstermeye devam etmektedir. Etimesgut semtlerinde toplamda 7 şubeye sahip olarak hizmet veren okul, kreş ve anaokulu hizmetiyle sektörde öncü kurum olmayı başarmıştır. Ayrıca koleji ilkokul ve ortaokul eğitimi vermeye başlayan Etimesgut Özel Okullar cumhuriyete inanan ve bu amaç doğrultusunda başarıya ulaşmayı hedefleyen gençleri hedefleri doğrultusunda hakkını savunan, rahat iletişim kurabilen, maddi ve manevi değerlerine bağlı, bireyler olarak yetiştirmeyi amaç edinmiş ve bu amaç doğrultusunda öğretmen ve personeller işini en iyi şekilde yapmaktadır.

Eğitim Hizmetleri ve Etkinlikler

Okulda radyo bulunmaktadır ve 2016 yılından beri hizmet vermektedir. Öğretmen ve öğrenciler ile birlikte çeşitli programlar yapılmaktadır. Radyo ve televizyon spikerliği ve diksiyon dersi uygulama dersliği olarak kullanılmaktadır. Etimesgut Özel Okullar kampüsün de yüzme havuzu bulunmaktadır ve tüm öğrenciler yararlanmaktadır. Güçlü ve başarılı bireyler yetiştirmek amacıyla okul derslerinin yanı sıra sanatsal, kültürel ve sportif alanlarda eğitim verilmektedir. Çocukların çok yönlü gelişimi açısından 25 farklı dalda etkinlikler de düzenlenmektedir. Bu etkinliklerden bazıları; Yüzme, Robatik kodlama, Drama, Bale, Halk dansları, Satranç, Bilgisayar, El sanatları, Futbol, Basketbol, Voleybol, Okçuluk, Zeka oyunları, Resim, Tiyatro, Masa Tenisi, Hızlı Okuma, Seramik, Müzik, Bilim Atölyesi ve daha birçok farklı etkinlik düzenlenmektedir.

Özel Okullar Uzman Kadrosu

Özel okullarda çalışan tüm idari personel ve öğretmenler öğrencilere karşı güler yüzlü ve samimi davranmaktadır. Dalında başarılar elde etmiş olan tüm öğretmenler, öğrenciler ile vakit geçirmekten keyif alan, anlayışlı ve sabırlı kişilerden seçilmiştir. Günde 9 saat ders yapılan Etimesgut Özel Okullar da her sınıfın etkinlik dersleri bulunmaktadır. Etüt almak isteyen öğrencilere de isteğe bağlı olarak etüt verilmektedir. Okullar hafta içi her gün 07.30 dan, 19.00’a kadar hizmet vermektedir. Cumartesi günleri ise 10.30 ile 17.00 saatleri arsında açıktır. 100 den fazla personel Türk ve Yabancı öğretmenler ile eğitim verilen okulda İngilizce eğitimin yanı sıra Rusça, Almanca ve Fransızca eğitimi de verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir