Odtülüler Dershanesi

Etimesgut Kolejleri

Kreş, anaokulu ve etüt hizmetleri ile eğitim hayatına 2005 yılında başlayan Anaşehir okulları, verdiği kaliteli hizmetlerden dolayı, Etimesgut kolejleri arasında lider konuma yükselmiştir. Cumhuriyete inanan, Atatürk ilke ve inkılaplarına gönülden bağlı, her konuda yetişmiş ve başarılı bireyler yetiştirmeyi kendine amaç olarak belirleyen okul, bu konuda kendini yetiştirmiş, manevi duyguları yüksek, azimli, başarı duygusu en üst seviyede ve sporsal faaliyetlerde başarılı bireyler oluşturmak için eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürekli geliştirmekte ve yenilemektedir.

Etimesgut Kolejlerinde Uygulanan Etkinlikler

Etimesgut kolejleri sıralamasında en üst sırada olana Anaşehir okulları, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra; radyo ve televizyon spikerliği ve diksiyon, robotik kodlama ve yazılım, yüzme, drama, modern danslar ve bale, halk dansları, satranç, bilgisayar, spor branşları (futbol, basketbol, voleybol, yüzme, jimnastik, paten, masa tenisi ve okçuluk), zeka oyunları, el sanatları, bilim atölyesi, müzik, seramik, tiyatro ve resim, güzel konuşma, hızlı okuma ve plastik sanatlar olmak üzere 25 etkinlik programı uyguluyor.

Etimesgut Kolejlerinin Belli Başlı Özellikleri

Okullardaki tüm personel konusunda uzman, samimi, güler yüzlü ve çocuk psikolojisinden anlayan kişilerden oluşuyor. Bu personelin performansları sürekli değerlendiriliyor ve hizmet içi eğitim uygulaması ile daha kaliteli hizmet vermeleri sağlanıyor. Günlük 9 saat ders verilen okullarda, derslere ilave olarak mutlaka bir etkinlik planlanıyor, ayrıca etüt almak isteyen öğrenciler için derslerin bitimini müteakip etüt hizmeti de veriliyor. Okullarda yabancı dil eğitimi olarak verilen İngilizceye ilave olarak Fransızca, Rusça ve Almanca eğitimleri de aynı titizlikle veriliyor. Bölgedeki okullar incelendiğinde, Etimesgut kolejleri arasında; spor sahaları, kapalı spor salonu ve yüzme havuzları bakımından, en çok ve kaliteli tesislere sahip olarak Anaşehir okulları başı çekiyor.

Etimesgut Kolejlerinde Veli Okul İşbirliği

Okul yönetimi tüm faaliyetlerini öğrenci velileri ile koordineli olarak yapıyor, okul başlangıcında velilere verdiği şifre ile veliler; çocuklarının devamsızlıklarını, ders programlarını, öğretmenlerini, sınav notlarını, etüt çalışmalarını, ödev durumlarını ve başarı durumlarındaki gelişmeleri güncel olarak izleyebiliyorlar. tüm önemli faaliyetleri sms ile velilere bildiren okul yönetimi, veli öğretmen görüşmesi, veli toplantıları ve okul aile birliği faaliyetleri ile de veliler ile işbirliğini sürekli olarak geliştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir